Comedy Dungeon?

Raz som sedel na jednej prednáške na IstroCone – vtedy ešte v Istropolise. Socialistické drevené obklady, prastaré okná, potil som sa, bolo tam katastrofálne dusno a vedľa mňa sedelo dievča s umelou bradou, prezlečené za Gandalfa a potilo sa ešte viac. Prednášajúci bol mierne nervózny, prezentáciu nebolo veľmi vidieť a v konečnom dôsledku som sa toho až tak veľa nedozvedel, ale ono tam o to vlastne ani tak nešlo. Ono to všetko tak nejako patrilo k tomu.

Ja – dlhé vlasy, tričko Iron Maiden (oblečené na tričku s dlhým rukávom, lebo štýl) a najväčšia hrdosť na planéte, lebo vlastním meč. Pán Prsteňov bolo vtedy absolútne božstvo a Dragon Age niečo, čo musí každý, ale každý, zažiť.

Pozrite, mohlo to byť horšie… Mohol som byť odfarbený týpek s hustým obočím, čo strašne miluje Scooter a kúpi si do svojej ojazdenej Felície toto.

Comedy Dungeon: What is your DC?

My hovercraft is full of eels!

Humor, ktorý na Conoch fungoval, bol minimálne takým spoľahlivým poznávacím znamením, ako fixou nakreslený blesk na čele a okuliare s hrubým rámom. Stačilo sa postaviť do stredu skupiny ľudí, povedať „My hovercraft is full of eels!“ a hneď bolo jasné, kto je tu naozaj a kto kvôli konzolám.

Skúste to povedať len tak v spoločnosti a budú na vás pozerať ako… No, presne, ako na niekoho, kto len tak povie „My hovercraft is full of eels!“ v skupine ľudí. Skúste to povedať v stand-upe v NuSpirite (áno, hovoríme o dávnych časoch) – žiadna reakcia, jeden človek mierne dvihol kútik úst.

Keď sme prvý raz išli robiť stand-up na IstroCon, s pesničkárom Matejom Kubriczkým, dúfali sme, že presne taký humor bude fungovať a bude super. Hoci sme boli hrozne zle ozvučení a vystupovali sme v podstate na chodbe, ohlas bol až nečakane pozitívny. Postupne sme vystriedali všetky veľké Cony, ktoré sme mohli. AnimeSHOW, kde sme boli asi s päťdesiatimi ľuďmi natlačení vo veľmi malej triede, SlavCon a aj úplne super komorný Kozmodróm.

Nie vždy boli podmienky 100%, nie vždy sme boli úplne 100% pripravení, ale vždy to prinášalo niečo, čo bolo veľmi unikátne. Ako napríklad aj komunikáciu s niektorými Conmi… Párkrát som si aj povedal, že úplne zbytočne pripravujem hodinový program, keď máme byť nakoniec zavretí niekde v diere, kde nebude ani dosť priestoru a ani dosť vzduchu na vytvorenie atmosféry. Niektoré Cony zase dopadli ďaleko nad moje očakávania. Jedno ale mali ale všetky spoločné – väčšinou sme naozaj celkom nevedeli, do čoho ideme.

Dungeons  & Stand-ups

Po pár vtipoch, ktoré nefungovali absolútne nikde inde ako na Conoch, to už ale bolo viac menej jedno – pretože tu fungovali a fungovali perfektne. Takže, keby bol svet trochu krajším, zaujímavejším a vtipnejším miestom, tak by sa nad mojou hlavou, v momente keď som vstúpil do Dungeon Pubu, objavila minimálne žiarovka.

Na rozdiel od Conov máme teraz produkciu viac-menej pod kontrolou a preto chceme opäť prísť s geeky stand-upom. Dlhším, atmosférickejším, pohodovejším a s väčším počtom vystupujúcich. A ruku na srdce… V Dungeone majú podstatne lepšie pivo ako na Conoch.

My hovercraft is full of eels!

Han solo picture property of starwars.com.