Grafika

Kto dnes nerobí grafiku? Kto dnes nefotí alebo neskladá videá? Veď synovec, čo si predvčerom kúpil grafický program. A ešte aj nejaký stand-up komik sa tvári, že je grafik. S touto spoločnosťou to ide dole vodou.

Grafike sa venujem už takmer dvadsať rokov. Ale jasné, že vám ten vizuál nakreslím za bonboniéru ako váš synovec. Ale aspoň to potom nevyzerá ako zemetrasenie v na obrazovke. Profesionál ako napríklad… ehm… ja… vám ten vizuál spraví tak, aby to stopercentne sedelo s cieľom, aký máte. Minimálne to vám poviem, keď od vás budem pýtať peniaze. Profesionálny grafik vidí a premýšľa nad vizuálnymi vecami trochu inak, vníma iné súvislosti a síce to nebude za bonboniéru, ale budete spokojní, a to je viac, ako višne v čokoláde.

Grafika je o riešení problémov

Dizajn ušiel za posledných pár rokov kus cesty a už nie je iba o tom, či je niečo estetické alebo nie – grafika sa stále viac stáva hľadaním riešení na problémy, o ktorých sme doteraz ani nevedeli. Stáva sa novou komoditou na trhu.

V množstve akcií, produktov a udalostí si dnes človek môže vyberať a je pochopiteľné, že estetika a harmónia v tomto výbere bude hrať istú úlohu – hlavne vzhľadom na to, že má možnosť ísť do dizajnovej kaviarne, pozrieť si len pútavý leták a prečítať si len knihu s peknou obálkou – je to povrchné? Áno! Ale netreba si z toho robiť hlavu. Človek si nevšimne plagát, pretože „má vnútornú krásu.“

Ak máte záujem o moje grafické služby, neváhajte ma kontaktovať. Život grafikov býva osamelý…