Info

Rozloženie, zalomenie, vizuál a ilustrácia pracovného zošita „Škola v prírode“ od Ľubice Demčákovej a vydvateľstva LiberaTerra.

Proces

Použité programy a postupy:

  • Adobe Photoshop
  • Adobe InDesign

Náhľady

Pracovný zošit: Škola v prírode

V roku 2019 ma vydavateľstvo LiberaTerra oslovilo, aby som navrhol a pripravil rozloženie strany a základný vizuál pre pracovný zošit Škola v prírode. Išlo o relatívne veľký projekt – okolo 30 strán s unikátnym rozložením úloh, priestoru pre písanie a kresby žiakov, priestor pre ilustrácie. Na druhej strane však išlo o niečo hmatateľné a neodškriepiteľne pozitívne, o niečo pre deti.

Po prvých návrhoch základného rozloženia a vizuálu sme sa napokon dohodli aj na ilustrovaní zošita. Takže som dostal absolútnu moc nad tým ako strany naplánovať, rozložiť, ako doladiť farebnosť a kompozíciu ilustrácii a projekt nabral ešte ďalší rozmer.

Od jednál, cez pamiatky až k mačkám

Okrem úvodných ilustrácií s hlavnými postavami zošitu – chlapcom a dievčaťom odrazu pribudli ďalšie a ďalšie. Rôzne rozmery, typy, rôzne úrovne detailov. Projekt bol aj o tom vedieť si nájsť vzťah ku každej z nich. A k mačkám, pretože na každej dvojstrane mala byť aspoň jedna. Hoci mám králika, ako milovník zvieratiek to bol najmenší problém. Bolo to niekoľko mesiacov kreslenia, zalamovania a úprav.

Pracovný zošit dostal v roku 2020 cenu Najkrajšie knihy Slovenska.