Project Info

Vizuál podcastu „20 000 míľ pod humorom“ Jakuba „Zitrona“ Gulíka, ktorý vznikol v roku 2022.

Proces

Použité programy a postupy:

  • Adobe Illustrator
  • Adobe AfterEffects

Hlavný vizuál

Vizuál podcastu 20 000 míľ pod humorom

V roku 2022 mi jeden z Jakubov spomenul medzi rečou, že by chceli spustiť podcast o humore a či by som im neurobil grafiku. Očakával som všetko klasické stand-up-ové, čo sa týka vizuálu – mikrofóny, opony, ďalšie mikrofóny, len staršie. A potom som sa dozvedel ako sa bude podcast volať a zdvihol som obočie. A potom mi chalani vysvetlili ich predstavu, že by chceli modernú grafiku na štýl Verneho.

Našťastie sme sa pochopili natoľko dobre, že vizuál vznikol na prvý a jediný pokus.

Chápadlá humoru

V podstate išlo o jednoduchú vec – chceli chápadlá a atmosféru verneoviek. A kruhové okienko a starosvetský font sa objavil tak nejako sám – zafungovala kompozícia, farebnosť a všetko bolo super, schválené a hotové. A potom mi oznámili, že by chceli aj thumbnail na YouTube, pretože budú epizódy publikovať aj tam. A ja ako správny perfekcionista som oznámil, že to jednoducho musí byť animované.

Takže tie krásne chápadlá, ktoré som si nakreslil a vytieňoval som mal teraz rozanimovať. S modernými nástrojmi sa to vlastne úplne v pohode dá. Lenže to ich najprv treba ovládať. takže niekde tu, s týmto projektom začala moja cesta spoznávaním AfterEffects, pretože podcast o humore jednoducho musí mať animované chápadlá.